Koronavirus. Si janë të përbëra dhe eficienca e maskave
 
Shperndaje
ikub#: 2003220009
Në këtë periudhë kur maskat mbrojtëse janë sa të domosdoshme aq edhe të vështira për tu gjetur, njerëzit kanë gjetur mënyra alternative. Por sa vlejnë ato?
FOTO GALERI
Maskat e bëra vetë. Këto nuk na mbrojnë nga koronavirusi, por mund të veprojnë si pengesë mekanike për të mos lejuar që përdoruesi të përhapë infeksionin.  Në një kuptim të caktuar ata imitojnë maska kirurgjikale, por kanë një funksion shumë më të kufizuar sepse nuk ngjiten mirë në fytyrë dhe ajri kalon lehtë nga skajet. 
 
 Shfleto artikuj te tjere per: KORONAVIRUSI MASKA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved