5 hile për të mos fituar peshë gjatë karantinës
 
Shperndaje
ikub#: 2003140007
Qëndrimi në shtëpi ka të ngjarë t’ju bëjë dembelë dhe të hani më shumë.
FOTO GALERI

Urgjenca e Coronavirus ka një zgjidhje të madhe: të qëndroni në shtëpi sa më shumë që të jetë e mundur, të shmangni infeksione të reja dhe kështu të ngadalësoni rritjen e epidemisë. Të rrish në shtëpi, pa palestër, të dilni në mbrëmje apo edhe thjesht udhëtime në dhe nga puna, rrezikoni të shtoni peshë dëmshëm sepse keni tendencë të hani më shumë (dhe keq) për shkak të mërzisë.

Për të kapërcyer problemin, pa qëndruar në një dietë në karantinë ekzistojnë disa hile që do t'ju lejojnë të mos merrni peshë dhe të mbani tonin e muskujve.

 
Shfleto artikuj te tjere per: KARANTINA PESHA QENDRIMI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved