Coronavirus: rregullat që duhet të ndiqni për sportet në natyrë
 
Shperndaje
ikub#: 2003110060
Ju mund të bëni sporte në natyrë, por me disa kufizime.
FOTO GALERI
Palestrat dhe pishinat janë mbyllur. Shkollat e jogës, vallëzimit dhe arteve marciale janë gjithashtu të mbyllura. Për të përmirësuar emergjencën e Coronavirus, ishte e nevojshme të merreshin masa drastike, përfshirë në fushën e sportit. Rregullat janë të qarta: jo për trajnimin në grup dhe kompani; jo për të mbyllur takimet midis palestrës, vrapimit, crossfit dhe entuziastëve të biçikletave. As jashtë saj. Sportet në ambiente të jashtme mund të kryhen, por vetëm dhe në vende jo shumë të populluara, duke respektuar distancën e sigurisë me njerëzit që takohen në rrugë.
Nga vrapimi deri tek çiklizmi, nga ecja sportive deri te aktivitetet e peshës trupore të brendshme apo të jashtme, ja çfarë mund të bëni (dhe çfarë jo) në këto javë ndalese të detyruar, në të cilën ne të gjithë jemi të thirrur për të ndryshuar stilin e jetës tonë.
 
 Shfleto artikuj te tjere per: CORONAVIRUSI RREGULLA SPORTE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved