1 recetë për një pafundësi problemesh shëndetësore
 
Shperndaje
ikub#: 2002260132
1 recetë për një pafundësi problemesh shëndetësore Si hudhra, ashtu edhe limoni janë nga produktet më të shëndetshme ushqimore, por kur ato bëhen bashkë, vlerat rriten eksponencialisht.
Për të marrë recetën ideale të kombinimit mes tyre do të na duhen:
4 limonë
4 thelpinj hudhër
3 litra ujë të zier të ngrohtë
Përgatitja:
Qëroni hudhrat, merrni 4 thelpinj dhe ndajini thelpinjtë në gjysma. Lajini limonët me ujë të bollshëm dhe prijini në copa të vogla Hidhini në një enë me ujë të ngrohtë të zier paraprakisht, dhe të gjithë masën ndajeni në kavanoza qelqi. Mbyllini kapakët dhe futini në frigorifer për tre ditë. Më pas kullojeni lëngun dhe futeni sërish nëpër kavanoza në frigorifer.
Përdorimi: 
Dy ditët e para nga një lugë gjelle, gjysmë ore përpara çdo vakti. 
Pas kësaj vazhdohet për dy ditë të tjera me dy lugë
Pas kësaj kohe duhet të konsumoni 50 ml tre herë në ditë për 40 ditë. Shënim:
Në ditët e para mund të përballeni me simptoma si sekrecione ose dhimbje koke, të cilat janë normale.
Kjo kurë duhet përdorur kur keni:
Mbipesha
schemia
Sinoziti
Sëmundjet e rrugëve të frymëmarrjes
Dhimbje të kokës
Artriti
Reumatizma
Gastriti
Hemorroidet
AnemiaShfleto artikuj te tjere per: HUDHRA LIMONI RECETA VLERAT

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved