6 mënyra si të përmirësoni qëndrimin tuaj çdo ditë - Content, Shendeti, Fitness & Diet - ikub.al
 
 
 
6 mënyra si të përmirësoni qëndrimin tuaj çdo ditë
 
Shperndaje
ikub#: 1903260046
Postura e keqe është një nga efekt anësore të njerëzve që punojnë ulur për orë të tëra.
FOTO GALERI
Ju e dini se duhet të qëndroni drejt ulur, por gjithmonë e gjeni veten duke u përkulura para kompjuterit për orë të tëra, çdo ditë. Ju mendoni se të qëndroni me shpinë drejt dhe të keni një posturë e mirë është e lehtë, por qëndrimi ulur për orë të zgjatura e dëmton këtë qëndrim duke dobësuar muskujt e shpinës. Kjo bën që trupi të harkohet dhe me kalimin e një kohë të gjatë ta ketë të pamundur për të qëndruar drejtë. Prandaj përpara e ta shihni veten duke qëndruar me supe të mbledhura dhe shpinë të harkuar mësoni këto mënyra si të mbani gjithmonë një posturë të mirë.
 Shfleto artikuj te tjere per: KESHILLA MENYRA POSTURA QENDRIMI RREGULLIMI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved