5 ushqime detox që duhet të hani për të pastruar organizmin dhe për tu dobësuar
 
Shperndaje
ikub#: 1903250024
Kështu ja disa nga ushqimet detox qe duhet te konsumoni për te pastruar organizmin tuaj dhe ne këtë mënyrë te humbisni kilogramët e tepërt.
FOTO GALERI
Ushqimet detox favorizojnë pastrimin e organizmit dhe ndihmojnë për te larguar toksinat e tepërta te cilat favorizojnë fryrjen por edhe kilogramët. Ushqyerje e keqe, zakone jo te shëndetshme si konsumi i alkoolit, jeta sedentare, tymi te gjithë këto faktorë influencojnë ne mënyrë negative ne funksionin e organizmit duke favorizuar akumulimin e toksinave te tepërta ne trupin tone. Mbingarkimi me substanca  qe duhen eliminuar ngadalësojnë funksionin e organeve filtruese siç janë zorrët, melica dhe veshkat duke favorizuar kështu shfaqjen e fryrjes, celulitin dhe shtimin ne peshe. Disa ushqime fal vetive te mira te tyre mund te jene ndihme për te favorizuar largimin e toksinave. Kështu ja disa nga ushqimet detox qe duhet te konsumoni për te pastruar organizmin tuaj dhe ne këtë mënyrë te humbisni kilogramët e tepërt.
 
1. Qepa e kuqe
 
2. Panxhari
 
3. Kivi
 
4. rrepat e bardha
 
5. KarcofetShfleto artikuj te tjere per: DETOX ORGANIZEM USHQIME

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved