Këto janë ushqimet e duhura për të luftuar lodhjen pranverore
 
Shperndaje
ikub#: 1903200040
Ja një liste me ushqimet qe duhet te favorizoni me shume ne këtë periudhe ne mënyrë qe te ndjeheni me mire me veten dhe te largoni lodhjen pranverore dhe problemet qe ajo shkakton.
FOTO GALERI
Cilat janë ushqimet për te luftuar lodhjen ne periudhën e pranverës? Te gjithë kemi nevoje për shume energji për përballuar ardhjen e stinës se bukur pas një periudhës letargjike te dimrit. Tavolina ne këtë periudhe është me e mbushur me fruta dhe perime te cilët ndikojnë me se miri ne organizmin tone duke na dhënë energjinë e duhur. Ushqimet për te luftuar lodhjen ne pranverë janë me te vërtet te shumta. Ne këtë periudhe ditët bëhen me te gjata, gjumi është jo shume i rregullt dhe te ndjeheni nervoz është pjese e ditës tuaj. Kështu për te larguar lodhjen pranverore është e mundur duke mbajtur një doze te mire hidratimi dhe duke ndjekur disa këshilla ushqimore. Ne fakt dieta ushqimore është shume e rëndësishme për te larguar këtë shqetësim sezonal. Por cilët janë ushqimet qe ju vijnë ne ndihme ne këtë periudhe? Ja një liste me ushqimet qe duhet te favorizoni me shume ne këtë periudhe ne mënyrë qe te ndjeheni me mire me veten dhe te largoni lodhjen pranverore dhe problemet qe ajo shkakton.Shfleto artikuj te tjere per: LODHJE PRANVERA USHQIM

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved