9 mënyra për të shmangur pagjumësinë
 
Shperndaje
ikub#: 1903190034
Ja se si të nxisni një gjumë cilësor dhe të plotë çdo natë.
FOTO GALERI
Gjumi është procesi ku trupi dhe mendja relaksohen nga lodhja e ditës, ul nivelin e stresit dhe riparon çdo dëmtim qelizor të bërë gjatë ditës. Mirëpo janë të shpeshta rastet kur ne e kalojmë natën duke u rrotulluar sa nga një anë në tjetrën duke u përpjekur të mbyllim sytë, por më kot.
 
Njerëzit kanë nevojë të kryejnë një cikël të plotë gjumi prej 7-9 orësh në mënyrë që të njohin përfitimet, por pjesa më e madhe e njerëzve flenë midis 5-7 orëve duke shfaqur probleme me shëndetin dhe plakje të parakohshme. Ja disa mënyra ose rregulla që mund të ndiqni për të bërë një gjumë të mirë çdo natë.
 
 Shfleto artikuj te tjere per: GJUMI KESHILLA MENYRA PAGJUMESIA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved