Të dobësoheni me ushqime antiinflamatore
 
Shperndaje
ikub#: 1903180089
Kështu ja cilët janë 5 ushqimet antiiflamatore te cilët ju ndihmojnë për te luftuar inflamacionin dhe te qëndroni ne forme me një peshe ideale.
FOTO GALERI
Kilogramët e tepërt shpesh varen nga gjendje inflamative si pasoje e gabimeve ushqimore dhe stilit te gabuar te jetës. Por si mund te dobësoheni me antiiflamator? Ketë gjë e kane treguar studime te ndryshme, zgjedhjet ushqimore te gabuara si për shembull konsumi i tepërt i sheqernave dhe yndyrave "te këqija" ne dietën tuaj te përditshme mund te favorizojnë procese inflamatore te cilat mund te ndikojnë ne mbi peshe dhe ne shqetësime te tjera te ndryshme. Ne te kundërt, një ushqyerje ku janë prezentë antioksidante, fibra dhe yndyra "te mira" fal veprimit te tyre antiiflamativ favorizojnë shëndetin e organizmit dhe peshën ideale. Ne fakt kilogramët e tepërt shpesh varen nga një gjendje inflamatore e shkaktuar nga akumulimi i toksinave ne organizëm si pasoje e teprimit te ushqimeve, stresit dhe mënyrës se gabuar te jetesës te cilat lodhin dhe ngadalësojnë funksionin e organizmit. Kështu ja cilët janë 5 ushqimet antiiflamatore te cilët ju ndihmojnë për te luftuar inflamacionin dhe te qëndroni ne forme me një peshe ideale.
 Shfleto artikuj te tjere per: ANTIINFLAMATORET DOBESIM USHQIME

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved