Ushqime që nuk duhet të konsumojnë ata me presion të lartë të gjakut
 
Shperndaje
ikub#: 1903080026
Hipertensioni, apo tensioni i lartë i gjakut është një patologji e rrezikshme edhe për faktin e simptomat e saj janë shpesh herë vështirë të kapshme dhe shumë individë mund ta kenë shqetësimin dhe të mos e dinë.
FOTO GALERI
Si sëmundje ajo është e menaxhueshme dhe për këtë ka medikamente, por jo më pak e rëndësishme është dieta dhe stili i jetesës.
Më lart është një listë me disa prej ushqimeve që nuk duhet kurrsesi të konsumohen nga personat që kanë këtë shqetësim.
 
 Shfleto artikuj te tjere per: KESHILLA PRESIONI I GJAKUT USHQIME

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved