Për vaksinën kundra koronavirusit duhet një projekt global
 
Shperndaje
ikub#: 2003260055
Për vaksinën kundra koronavirusit duhet një projekt global Apeli vjen nga Seth Berkley, drejtori ekzekutiv i Gavi Aleance.
Sipas tij, kjo do të ishte "Një përpjekje që mund të shpëtojë qindra mijëra jetë, dhe do të ndihmonte në përgatitjen për përballimin e një pandemie të ardhshme".
"Prodhimi i vaksinës së koronavirusit kërkon një përpjekje të krahasueshme me Manhattan Project, atë që çoi në shpikjen e bombës atomike dhe që përuroi të ashtuquajturën Big Science, që do të orientojnë aftësitë dhe fondet në një shkallë të gjerë siç ndodhi më vonë me Human Genome Project dhe CERN-in në Gjenevë", shkruan Seth Berkley.
 Shfleto artikuj te tjere per: KORONAVIRUS PROJEKT GLOBAL VAKSINA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved