Mbreti dhe mbretëresha e Malajzisë në karantinë për koronavirus
 
Shperndaje
ikub#: 2003260031
Mbreti dhe mbretëresha e Malajzisë në karantinë për koronavirus Mbreti Sulltan Abdullah Sulltan Ahmed Shah dhe gruaja e tij Tunku Azizah Aminah Maimunah Iskandariah, kanë dalë negativ në testet për infeksionin, por do të qëndrojnë në izolim për 14 ditë, pasi shtatë anëtarët e stafit të pallatit rezultuan pozitivisht për koronavirus.

Malajzia ka më shumë se 2.000 raste të konfirmuara të koronavirus dhe 21 të vdekur,  duke e bërë atë vendin më të goditur në Azinë Juglindore.
Shfleto artikuj te tjere per: KARANTINE KORONAVIRUS MALAJZIA MBRETERESHA MBRETI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved