Të jesh nënë dhe të punosh nga shpia, sfida e re me të cilën duhet të përballën gratë sot
 
Shperndaje
ikub#: 2003190060
Ja si të arrini t’i menaxhoni të gjitha këto gjatë kohës së pandemisë.
FOTO GALERI
Ekspertët e krizave japin këshillat e tyre më të mira për të qëndruar të qetë si udhëheqës në kohë stresi. Të realizoj detyrat njësoj si më pare, si një punonjëse dhe nënë, gjithçka ndryshoi brenda disa ditësh.
Të gjitha bizneset kanë lëvizur për të punuar në distancë, fëmijët nuk po shkojnë në shkollë dhe frika po rritet për shkak të ndikimit të virusit COVID-19. Ju luftoni për të kuptuar teknologjinë në distancë dhe për të mbushur kuzhinën tuaj me ushqim të shëndetshëm, ndërsa fëmijët tuaj janë të lirë, sepse opsionet e kujdesit për fëmijët janë jo-ekzistente. Një krizë shëndetësore e kësaj madhësie është e paimagjinueshme dhe shkakton frikën tonë më të madhe. Dhe duket se është një sfide shumë e madhe për ato gra të cilat janë nëna që duhet të kujdesen për fëmijët dhe shtëpinë dhe nga ana tjetër të bëjnë në shtëpi dhe punët që me parë i bënin në zyre. Normal që e gjithë kjo situatë mund të shkaktojë një stres të papare te shumë gra deri aty sa nuk mund të dinë më si ta menaxhojnë. Ja disa këshilla si tja dilni në këtë situate:
 
 Shfleto artikuj te tjere per: GRUA NENE PUNA SFIDA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved