Si t'i bëjmë email-et jo shpërqendrues
 
Shperndaje
ikub#: 1903220062
Si t'i bëjmë email-et jo shpërqendrues E-mail-et janë një prej elementëve që ndikojnë më pozitivisht në rritjen e produktivitetit të një punonjësi, për një numër të madh ndodh e kundërta, ata janë një mjet që ndikon në shpërqendrimin e tyre.
Dhe nëse doni që edhe ju të mos bëni pjesë në grupin e atyre punonjësve ndaj të cilëve e-maili shërben si një mjet shpërqendrimi, ndiqni këshillat e mëposhtme:
1. Evitoni të kontrolloni e-mail-in tuaj sapo të arrini në punë
2. Pastrojeni për ditë inbox-in tuaj. Çdo ditë në fund të saj fshini e-mail-et e parëndësishme dhe të panevojshme.
3. Shmangi sa më shumë të mundeni cc. Mendojeni si për veten tuaj, si do të ndiheshit ju sikur e-mail-i juaj të bombardohej me e-mail-e të parëndësishme për  ju?
4. Grupojini e-mail-et në kategori. Nëse ju do t’i gruponi e-mail-et tuaja në kategori të ndryshme, ju do ta keni shumë herë më të lehtë kur do të kërkoni një e-mail të caktuar.
 Shfleto artikuj te tjere per: EMAIL

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved