Si të jeni lider i suksesshëm
 
Shperndaje
ikub#: 1803160005
Si të jeni lider i suksesshëm Liderët më të mirë janë ata që kanë vendosmërinë për të përballuar çdo situatë të vështirë që i del në rrugën e tyre, ndërkohë që e kanë shumë të qartë se duhet të komunikojë me stafin e tyre, në të njëjtën mënyrë siç edhe sillen të gjithë qeniet njerëzore me njëra-tjetrën.
Ja disa këshilla nga disa prej liderëve më të suksesshëm:
1. Dëgjoni më shumë
Një numër i madh sipërmarrësish vendosin të bëjnë rolin e “diktatorit”, ndërsa disa të tjerë të komunikojnë me stafin e tyre dhe më e rëndësishmja, t’i dëgjojnë punonjësit.
2. Tregohuni të drejtë
Një ndër zgjidhjet më të mira është që ju t’i lini në derën e punës suaj problemet tuaja personale dhe të mos ia përçoni stresin punonjësve. Ju duhet të tregoheni gjithmonë të drejtë në lidhje me çështje të ndryshme, si një mënyrë kjo edhe për të dhënë shembullin e drejtuesit ideal.
3. Jepuni punonjësve mundësinë të shprehen
Liderët më të suksesshëm janë ata që kanë një vizon të gjerë dhe u japin mundësinë të gjithë punonjësve të skuadrës që të shprehin mendimin e tyre për mbi një çështje të caktuar.
 Shfleto artikuj te tjere per: KESHILLA LIDER SUKSES

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved