Për të larguar puçrrat, ja maska ideale e fytyrës
 
Shperndaje
ikub#: 2003210015
Për të larguar puçrrat, ja maska ideale e fytyrës Kjo është një maskë me të cilën nuk duhet abuzuar, pasi e than shumë lëkurën dhe pas çdo aplikimi këshillohet përdorimi i kremit hidratues.
Puçrrat shfaqen shpesh gjatë ndërrimit të stinëve, në periudhat stresuese, apo gjatë pubertetit. Në këtë artikull do të gjeni maskën ideale për eliminim e tyre në kushtet e shtëpisë.
 
Gjithsesi kjo është një maskë me të cilën nuk duhet abuzuar, pasi e than shumë lëkurën dhe pas çdo aplikimi këshillohet përdorimi i kremit hidratues.
 
Në një enë hidhni 3 lugë sodë buke dhe pak ujë, derisa të formohet një lloj kremi që mund ta aplikoni në fytyrë. Lëreni të veprojë për rreth 20 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët. Pas kësaj, mos harroni të aplikoni një krem hidratues.Shfleto artikuj te tjere per: FYTYRA MASKA PUCRRA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved