Keni frikë nga Coronavirus? Ja çfarë thonë psikologët
 
Shperndaje
ikub#: 2003240039
Frika nga Coronavirus ndihmon për të na mbrojtur dhe për të kërkuar zgjidhje për situatat që ne po përjetojmë.
FOTO GALERI
Gjatë këtyre ditëve kur ne duhet të qëndrojmë në shtëpi, frika nga Coronavirusi troket në jetën tonë përmes lajmeve të këqija që lexojmë kudo. Ne përpiqemi të shpërqendrojmë veten, të mendojmë për gjëra të tjera, të lexojmë ose të shikojmë një seri televizive, por pas një kohe mendja përsëri frikësohet. Frika nga ana tjetër është një emocion themelor që duhet ta dëgjojmë dhe mirëpresim po aq sa emocionet e tjera. Ndjenja e frikës (e duhur) në këtë periudhë është pozitive, ne sqarojmë pse.
 
 Shfleto artikuj te tjere per: CORONAVIRUS FRIKA PSIKOLOGET

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved