10 fakte që tregojnë se sa pak dimë ne nga bota
 
Shperndaje
ikub#: 2003240092
Njihuni me disa informacione që nuk i keni ditur më përpara.
FOTO GALERI
Enciklopedia më e madhe në internet, Wikipedia, ka më shumë se 6.035.554 artikuj vetëm në gjuhën angleze dhe ky numër po rritet çdo ditë e më shumë. Ato përmbajnë shumë fakte për shumë informacione rreth botës. Sipas një legjende urbane: nëse klikoni termin e parë, jo me shkronja të pjerrta pothuajse në çdo hyrje në Wikipedia, përfundoni menjëherë në një faqe tjetër "Filozofi". Pra, Wikipedia tashmë ka krijuar një hyrje të quajtur "Arritja në Filozofi", e cila e përshkruan këtë fenomen. Sigurisht që askush nuk mund të zëvendësojë Wikipedian, por ne kemi disa fakte që mund t’iu bëjnë përshtypje edhe atyre njerëzve që mendojnë se dinë gjithçka. Ka akoma gjëra që nuk i dimë, prandaj shfletoni galerinë për t’i mësuar sa më parë. 
 
 Shfleto artikuj te tjere per: BOTA ENCIKLOPEDI INFORMACION KURIOZITET WIKIPEDIA

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved